Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/820.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Unijne szkolenia dla bezrobotnych

Unijne szkolenia dla bezrobotnych

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej dało jej możliwość pozyskania funduszy unijnych na różne cele. Jednym z nich są bezpłatne szkolenia dla bezrobotnych.

Takie bezpłatne kursy kwalifikacyjne organizowane są zwykle przez urzędy pracy i inne instytucje, które pomagają bezrobotnym w znalezieniu pracy.

Unia Europejska przeznaczyła na siedmioletnią reformę rynku pracy kwotę prawie 10 miliardów euro. Największą część tych środków pójdzie na wspieranie zatrudnienia, czyli na staże, szkolenia, dopłaty dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy zdecydują się na zatrudnienie bezrobotnych.

Z funduszy europejskich organizowane są szkolenia i kursy przeznaczone przede wszystkim dla osób bez doświadczenia zawodowego a także takich, które pozostawały bez pracy przez długi okres czasu. Szkolenia takie pozwalają im nie tylko podnieść swoje kwalifikacje, ale także całkowicie się przekwalifikować w momencie, gdy są zmuszeni do zmiany miejsca lub stanowiska pracy.

Szkolenia takie nastawione są przede wszystkim na uczenie praktycznych zawodów takich jak fryzjerstwo, bukieciarstwo, ogrodnictwo, kosmetyka, budownictwo, księgowość, administracja a także kursy prawa jazdy. Na kursach takich bezrobotni mogą także dowiedzieć się w jaki sposób redaguje się podstawowe dokumenty potrzebne przy składaniu aplikacji, czyli życiorys, podanie o pracę i list motywacyjny a także w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak aktywnie poszukiwać zajęcia, gdzie szukać ogłoszeń o pracę a także jak poruszać się po rynku pracy.

Jednak osoby bezrobotne potrzebują nie tylko kursów doszkalających. Długotrwały brak pracy sprawia, że wiele z nich traci chęć do życia, wpada w depresję, obniża się także poziom ich samooceny. Cierpią na tym nie tylko sami bezrobotni, ale także najbliżsi. Dla takich osób organizowane są także warsztaty poszukiwania pracy a nawet indywidualna lub rodzinna terapia psychologiczna. Warto jest skorzystać z bezpłatnych szkoleń i kursów organizowanych ze środków Unii Europejskiej. Uczestnictwo w nich pozwoliło już wielu ludziom znaleźć pierwszą lub nową pracę. Pozwoliły im także odzyskać wiarę w siebie.